Dr n. med. Anna Hajduk

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska
Adres: Ul. Koralowa 61B,
71-220 Bezrzecze
Tel: 660 220 155
Strona internetowa: http://annahajduk.pl

Dr n. med. Anna Hajduk – o lekarzu

Anna Hajduk hipertensjolog Szczecin

Studia na Wydziale Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie ukończyła z wyróżnieniem w 2001 roku. Od 2002 roku prowadziła działalność naukową, zdobywała doświadczenie kliniczne oraz zawodowe w Klinice Endokrynologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Przemiany Materii PAM w Szczecinie. Swoje umiejętności doskonaliła na stażach zagranicznych, m.in. w Rowett Research Institute w Szkocji. W 2005 roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej dotyczącej zaburzeń metabolicznych, hormonalnych oraz otyłości.

Posiada międzynarodowy certyfikat edukacji i leczenia pacjentów z otyłością.

Od 2006 roku pracowała jako asystent początkowo w Klinice Endokrynologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Przemiany Materii, a następnie w Klinice Hipertensjologii i Chorób Wewnętrznych PAM w Szczecinie.

W 2010 roku uzyskała tytuł specjalisty z chorób wewnętrznych, w roku 2013 specjalizację z hipertensjologii.

Od 2014 roku pracuje w Poradni Kardiologicznej i Nadciśnienia Tętniczego Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (PTNT).

Brała udział jako wykładowca oraz uczestnik w wielu konferencjach, zjazdach i szkoleniach w kraju i za granicą. Jest autorem publikacji naukowych z zakresu hipertensjologii, endokrynologii oraz zaburzeń metabolicznych.