Dr Edyta Balejko

Centrum Medyczne Sonomed
Adres: Ul. Bandurskiego 98,
71-685 Szczecin
Tel: 91 820 11 10

Dr Edyta Balejko – o lekarzu

Dr Edyta Balejko dietetyk Szczecin

Dr Edyta Balejko specjalizuje się w zagadnieniach związanych z żywieniem człowieka zdrowego i chorego. Jest dietetykiem z ponad 15 letnim doświadczeniem.

Dr Balejko ukończyła Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa (obecnie ZUT) w 2001 roku. W roku 2006 w Zakładzie Podstaw Żywienia Człowieka uzyskała tytuł doktora, z wyróżnieniem broniąc swojej rozprawy doktorskiej pt. „Wpływ metabolitów z Lactobacillus rhamnosus GG na wzrost niektórych bakterii tlenowych i beztlenowych oraz procesy immunologiczne in vitro”.

W chwili obecnej Dr Edyta Balejko pełni funkcję adiunkta w Zakładzie Podstaw Żywienia Człowieka. Prowadzi liczne badania naukowe oraz zajęcia ze studentami, swoim zakresem obejmujące takie zagadnienia jak dietetyka, zasady żywienia, dietetyka bariatryczna, patofizjologia czy też immunostymulacja składnikami żywności.

Dodatkowo, dr Balejko pełni funkcję nauczyciela akademickiego na Podyplomowym Studium Promocji Zdrowia. Prowadzi również badania naukowe z zakresu dietetyki bariatrycznej z pacjentami Centrum Medycznego Sonomed.

Dr Balejko stale podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności na licznych zjazdach, konferencjach i szkoleniach z zakresu dietetyki.

Jest vice przewodniczącą Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzin Obciążonych Genetycznie Nowotworami oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Technologii Żywności.