Depilacja laserowa

Depilacja laserowa zwana także epilacją jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, polegającym na trwałym usuwaniu włosów wraz z mieszkami włosowymi. Przy depilacji laserowej spotykamy się również z nazwą epilacji, co oznacza to samo. Usuwanie niechcianych włosów za pomocą lasera polega na kierowaniu wiązki światła na skórę, wiązka ta wnika w jej głąb docierając do mieszków włosowych.

Depilacja laserowa Szczecin

Wiązka lasera oddziałuje na melaninę, jest to naturalny pigment występujący w cebulce włosów. Jest on odpowiedzialny za wzrost włosów, dlatego spalamy go za pomocą energii z wiązki lasera. Włosy, po co prawda odrastają, ale w ciągu kilku tygodni samoistnie wypadają. Jest to jedna z najmniej bolesnych metod depilacji, dlatego jest najchętniej wybieraną metodą w depilacji bikini oraz innych wrażliwych okolic.

Czy istnieją przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Istnieją określone choroby oraz dolegliwości, przy których nie powinno się przeprowadzać depilacji laserowej. Przed przystąpieniem do zabiegu należy przeprowadzić konsultację, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Do najważniejszych przeciwwskazań można zaliczyć m.in.:

  • padaczka
  • bielactwo
  • nieunormowana cukrzyca
  • oparzenie skóry
  • łuszczyca
  • spożywanie pewnej grupy leków oraz ziół

Z depilacji laserowej nie powinny także korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Przygotowywania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa jak każdy zabieg wymaga pewnych przygotowań, przygotowania te gwarantują otrzymanie oczekiwanych efektów. Przed przystąpieniem do zabiegu powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, aby skóra była oczyszczona, dlatego nie stosujemy samoopalaczy i kremów z retinolem, na pewien czas przed zabiegiem, nie należy również wyrywać włosów, ani stosować kremów do depilacji na ok. tydzień przed planowaną wizytą w salonie kosmetycznym. Dzień przed zabiegiem nie używamy żadnych kosmetyków, podczas konsultacji, która poprzedza zabieg powinniśmy otrzymać szczegółowe informację na temat przygotowań.

Depilacja laserowa – przebieg zabiegu

Aby depilacja laserowa odniosła pożądany efekt musi być wykonana w kilku etapach, spowodowane jest to tym, że zabieg depilacji laserowej skutecznie oddziaływuje na włosy będące jedynie w fazie wzrostu tzw. anagenu. Dlatego zalecane są 3-4 etapów, w kolejnych etapach oddziałujemy laserem na włosy, które były w fazie uśpienia bądź w fazie przejściowej. Po zakończeniu wszystkich etapów mamy pewność, że zabieg przyniesie pożądane rezultaty. Zabieg trwa krótko ok, kilkunastu minut, uzależnione jest to od okolicy ciała, jaką poddajemy depilacji, podczas zabiegu impulsy lasera odczuwalne są, jako delikatne uszczypnięcia lub pieczenie. Ilość zabiegów, jaką należy przeprowadzić uzgadniana jest indywidualnie podczas konsultacji, uzależniona jest od miejsca depilacji, ilości włosów oraz rodzaju skóry. Laser najlepiej, oddziaływuje na ciemne włosy, z włosami bardzo jasnymi i meszkowatymi, niestety sobie nie radzi. Po skończonym zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia oraz obrzęki, jednak kilku godzinach w sporadycznych przypadkach kilku dniach powinny ustąpić.

Pielęgnacja skóry po zabiegu epilacji

Depilacja laserowa Szczecin – po przeprowadzonym zabiegu depilacji laserowej skóra, wymaga szczególnej troski. Należy szczególnie zadbać o jej prawidłową pielęgnację. W żadnym wypadku nie stosujemy samoopalaczy świeżo po zabiegu, należy zrezygnować także z preparatów złuszczających oraz zawierających alkohol. Skóra zaraz po zabiegu jest wrażliwa na słońce, dlatego odradza się opalanie. Zioła nagietka oraz dziurawca należy odstawić. Po okresie 2-3 tygodni można powrócić do normalnego trybu życia.