Sonoforeza

Czym jest zabieg sonoforezy?

Sonoforeza jest rodzajem masażu wykonywanego przy pomocy głowicy emitującej fale ultradźwiękowe. Dzięki wykonanemu w ten sposób masażowi, uzyskujemy poprawę nawilżenia skóry oraz procesów metabolicznych. Wpływamy również na poprawę mikrokrążenia, co skutkuje lepszym odżywieniem skóry, a także pobudzeniem skóry do odnowy komórkowej. Wykonanie sonoforezy umożliwia wprowadzenie w głąb skóry substancji, które w normalnych warunkach są bardzo słabo wchłanialne. Sonoforeza ponadto usprawnia oddychanie tkankowe oraz wprowadza płyny w ruch oscylacyjny umożliwiając przenikanie substancji w głąb skóry. Zabieg ten wykonamy m. in. w gabinetach medycyny estetycznej.

Sonoforeza Szczecin

Schemat działania sonoforezy

Wykonywanie zabiegów sonoforezy ma pozytywny wpływ na skórę, poprzez skuteczne zwalczanie przedwczesnych efektów starzenia się. Podczas wykonywania zabiegu wytwarzane jest ciepło, które przenika w tkanki. Głęboki mikromasaż poprawia krążenie krwi i limfy, a wprowadzone substancję poprawiają kondycje skóry, uszczelniają naczynia krwionośne i dotleniają skórę.

Sonoforeza kompleksowo oddziałuje na naszą skórę rozbijając substancje odżywcze na małe molekuły. Przyczynia się do łatwiejszego wnikania ich do głębszych warstw skóry, regeneruje komórki skóry i pobudza syntezę kolagenu oraz elastyny, odpowiedzialnych za jędrność, elastyczność i odpowiednie napięcie tkanki skórnej. Podczas zabiegu sonoforezy wprowadza się odpowiednie substancję odżywcze takie jak: witaminę K i PP, wyciąg z arniki górskiej i wyciąg z kasztanowca. Witamina K reguluje krzepnięcie krwi likwidując tzw. pajączki na skórze. Przed pękaniem naczynek krwionośnych chroni skórę witamina PP, która uszczelnia naczynka krwionośne. Wyciąg z kasztanowca ma działanie przeciwzapalnie oraz intensywnie nawilża skórę, a wyciąg z arniki górskiej wspomaga krążenie krwi i wzmacnia naczynka krwionośne.

W leczeniu, jakich dolegliwości pomocna jest sonoforeza?

Cera naczynkowa

Sonoforeza znakomicie sprawdza się w leczeniu skóry naczynkowej oraz wczesnych stadiów trądziku różowatego. Jest niezastąpiona w leczeniu wszystkich odmian trądziku młodzieńczego oraz likwidacji zmarszczek, plam i przebarwień, a także rozstępów i łojotokowego zapalenia skóry. Sonoforezę można stosować, jako pojedynczy zabieg np. w celu odświeżenia skóry, bądź jako całą kurację. Jako kuracji terapeutycznej należy poddać się całej serii zabiegów.Ich ilość dobierana jest indywidualnie i wacha się od sześciu do dwunastu (6-12) zabiegów. Wykonuje się maksymalnie dwa zabiegi tygodniowo, doskonałe efekty osiąga się po uprzednio wykonanej kawitacji.

Zabieg uzupełniający

Sonoforeza jest pomocna w rozwiązaniu wielu defektów kosmetycznych. Odpowiednio dobrane substancje kompleksowo wpływają na poprawę kondycji naszej skóry. Dzięki jednoczesnemu delikatnemu masażowi skóry, zabieg ten jest bardzo przyjemny dla pacjenta. Sonoforezę wykonuje się dla każdego rodzaju skóry i jest ona idealnym dopełnieniem zabiegów oczyszczania. Bardzo wiele zalet sonoforezy oraz jej zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry sprawiło, iż zabieg ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, co z kolei spowodowało, że coraz większa liczba salonów kosmetycznych wprowadza u siebie zabiegi sonoforezy.

Wzmacnianie naczynek krwionośnych i nawilżanie

Chcąc uniknąć problemu z delikatnymi i kruchymi naczynkami nie trzeba od razu decydować się na zabiegi laserowe. Sonoforeza przy odpowiednio dobranych substancjach skutecznie wzmocni naczynka krwionośne i pozwoli pozbyć się problemu raz na zawsze. Przy nawilżaniu i odżywianiu skóry same kremy także mogą nie wystarczyć, gdyż nie wnikają odpowiednio głęboko. Sonoforeza znakomicie sprawdza się, jako zabieg nawilżający oraz jako dopełnienie zabiegów np. oczyszczania. Sonoforeza doskonale pozwala zregenerować naskórek oraz pozbycie się blizn, szczególnie potrądzikowych. Sonoforeza jest zabiegiem zalecanym w przypadku leczenia przebarwień skóry, zwłaszcza w okolicach twarzy. Skutecznie likwiduje lub rozjaśnia drobne przebarwiania.

Podkrążone oczy

Wiele kobiet boryka się również z problemem podkrążonych oczu. Jeśli cienie pod oczami występują po nieprzespanej nocy nie ma problemu do obaw. Gorzej, jeśli problem pojawia się nawet w przypadku kiedy organizm jest rześki i wypoczęty. Świadczyć to może o zastojach limfy w organizmie, z czym sonoforeza również powinna poradzić sobie bez problemu. Sonoforeza stosowana jest również przy wygładzaniu zmarszczek. Oczywiście przy zmarszczkach głębokich zabieg sonoforezy może nie wystarczyć, pomoże on jednak wygładzić mniejsze i płytsze zmarszczki.

Czy zabieg jest kosztowny?

Sonoforeza jest stosunkowo tanim zabiegiem. Wykonanie jednego zabiegu kosztuje średnio trzydzieści do czterdziestu złotych. Biorąc pod uwagę ceny innych zabiegów, zabieg sonoforezy jest tanią oraz skuteczną procedurą o bardzo dużej skuteczności. Jest pomocny przy zwalczaniu większości problemów skórnych twarzy i nie tylko. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, co jest jego dodatkowym atutem. Ze względu na niską cenę dostępny jest dla wszystkich kobiet, chcących skutecznie zadbać o zdrowy i młody wygląd, zregenerować swoją skórę, pozbyć się pierwszych efektów starzenia lub może być stosowany jako profilaktyka, która jest najlepszym sposobem na zachowanie młodego wyglądu na długie lata.

Czy sonoforeza ma jakieś przeciwwskazania?

Mimo iż sonoforeza jest bezpiecznym zabiegiem, posiada pewne przeciwwskazania. Choroby nowotworowe wykluczają możliwość wykonywania zabiegów sonoforezy, podobnie jak choroby żył oraz niewydolność serca i ciąża. Zabiegu sonoforezy nie powinno się wykonywać również u osób posiadających metalowe implanty w ciele.