Medycyna estetyczna

Czym zajmuje się medycyna estetyczna i lekarz medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna to dział medycyny, zajmujący się ludźmi zdrowymi. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej skupia się na nieinwazyjnej poprawie wyglądu zewnętrznego, zwłaszcza na odmładzaniu profilaktyce starzenia się skóry.

Medycyna estetyczna Szczecin

Jakie zabiegi przeprowadzane są w salonie medycyny estetycznej?

Specjalista medycyny estetycznej przeprowadza zabiegi w obrębie całego ciała. Kliknij na interesującą Cię procedurę, aby dowiedzieć się więcej:

Należy zwracać szczególną uwagę na to, czy zabieg wykonuje lekarz. W wielu salonach usługi takie jak np. modelowanie ust kwasem hialuronowym świadczą kosmetyczki.

Kiedy należy zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej?

Do lekarza medycyny estetycznej należy zgłosić się gdy:

  • występują przebarwienia
  • zmagasz się z widocznymi zmarszczkami
  • chcesz wymodelować usta
  • chcesz poprawić kontur twarzy
  • zmagasz się z rozstępami i cellulitem
  • posiadasz widoczne blizny potrądzikowe
  • Twoja skóra wygląda na zmęczoną, napiętą i przesuszoną
  • posiadasz widoczne bruzdy i kurze łapki

Jak przygotować się do wizyty?

Udając się do lekarza medycyny estetycznej, nie nakładajmy makijażu. Jeżeli interesuje nas wypełnianie zmarszczek, wówczas brak makijażu pozwoli lekarzowi na wychwycenie wszelkich mankamentów i dobranie jak najlepszego zabiegu do naszych potrzeb. To samo tyczy się zabiegów mających na celu poprawę jakości naszej skóry. Makijaż tuszuje faktyczny stan skóry, a wówczas pacjentka może być niezadowolona z uzyskanych efektów zabiegu.

Jak wygląda wizyta u lekarza medycyny estetycznej?

Podczas wizyty, lekarz oceni i przeanalizuje stan Twojej skóry oraz przeprowadzi wywiad zdrowotny aby zminimalizować ryzyko wystąpienia różnego rodzaju powikłań, dlatego bardzo ważne jest aby poinformować lekarza o wszystkich alergiach oraz chorobach na które cierpimy. Po omówieniu szczegółów i zadbaniu o Twoje bezpieczeństwo, specjalista dobierze zabieg najbardziej odpowiadający Twoim wymaganiom i przystąpi do jego wykonywania.

Czy do lekarza medycyny estetycznej potrzebne jest skierowanie?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie są refundowane. Wszystkie wizyty oraz procedury opłacane są z prywatnych pieniędzy pacjenta.