Laseroterapia

Laseroterapia niczym innym jak po prostu leczeniem przy wykorzystaniu lasera, a dokładniej energii o podwyższonym natężeniu zawartych w jego promieniach. Promienie te docierają do głębszych warstw tkanek skórnych, dając lepsze efekty lecznicze. Laseroterapia jest skuteczną metodą terapeutyczną w leczeniu schorzeń reumatycznych, zapalnych również zmian naczyniowych lub np. wad wzroku.

Laseroterapia Szczecin

Laseroterapia radzi sobie nie tylko z reumatyzmem i stanami zapalnymi. Leczenie laserem stosowane jest również, jako leczenie przeciwbólowe, rozkurczowe, immunologiczne i przyspieszające regenerację nerwów, a także przeciwkrwotoczne i pobudzające przemianę materii.

Laseroterapia polecana jest na bardzo dużo przeróżnych schorzeń, bardzo często jest wykorzystywana również w medycynie estetycznej.

Na jakie schorzenie pomoże laseroterapia?

Usuwanie owłosienia

Laseroterapia doskonale sprawdza się w zwalczaniu ciemnego owłosienia. Wiązka lasera pochłaniania jest przez włosy i dociera do cebulki włosów niszcząc ją. Włosy usuwane przy pomocy lasera muszą być w fazie wzrostu, dlatego zabieg ten trzeba powtórzyć dla uzyskania całkowitego efektu końcowego. Zabieg depilacji laserowej nie zalicza się do bolesnych jednak stosuje się podczas zabiegu maść znieczulającą.

Korekcja powiek

Laser wykorzystywany jest również w zwalczaniu opadających powiek. Oczy są umiejscowione w centralnym miejscu naszej twarzy, dlatego problem opadających powiek jest bardzo uciążliwy. Operacja przy wykorzystaniu lasera jest bezpieczna i może być wykonywana jednocześnie na obu powiekach. Po wykonaniu operacji wskazany jest kilkunastodniowy okres rekonwalescencji. Zabieg ten jest bardzo dokładny, a efekty naprawdę zadowalające. Laser w dużej mierze wykorzystywany jest w chirurgii plastycznej, szczególnie wykorzystywany jest w poprawie wyglądu ciała.

Leczenie chorób skóry

Laseroterapia stosowana jest np. w leczeniu bielactwa, poprzez poddawanie zwiększonych dawek lasera w konkretne obszary skóry. Bielactwo jest to choroba polegająca na braku pigmentu na skórze, kilka sesji z wykorzystaniem lasera pozwala uzyskać już widoczne efekty kuracji.

Leczenie blizn

Usuwanie blizn jest jednym z problemów zarówno natury zdrowotnej jak i estetycznej. Skuteczność usunięcia blizny uzależniona jest od obszaru skóry objętym blizną oraz czasem, który upłynął od momentu jej powstania. Laser pozwala na remodelowanie struktury tkanki, a także wyrównanie kolorytu skóry.

Skuteczność zastosowanie laseroterapii uzależniona jest również od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz struktury blizny, zabieg najczęściej należy powtórzyć kilkakrotnie.

Leczenie trądziku

Prócz blizn laser doskonale sprawdza się w leczeniu trądziku. Laseroterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z usunięciem blizn potrądzikowych, z której chętnie korzystają dermatolodzy. W czasie kuracji laserem nie należy się opalać oraz stosować preparatów światło uczulających. Przy pomocy lasera nie tylko usuniemy blizny po trądzikowe, lecz możemy również skutecznie zwalczać sam trądzik. Laser zmniejsza wydzielanie się sebum i odkaża skórę.

Odmładzanie i usuwanie zmian skórnych

Przy wykorzystaniu światła lasera możemy odmładzać skórę oraz usuwać różnego rodzaju zmian skórnych. Laser skutecznie usuwa znamiona, kurzajki oraz wszelkie narośla na skórze. Zabieg taki jest mało inwazyjny, miejsce poddawania zabiegowi jest szybciej się goi. Podczas stosowanie lasera powstaje efekt koagulacji, dzięki czemu eliminowane jest krwawienie.

Leczenie popękanych naczynek krwionośnych

Laser doskonale się sprawdza również w przypadku usuwanie popękanych naczynek krwionośnych oraz rumienia. Metoda ta polega na kontrolowanym oparzeniu, przez co naczynka zostają zniszczone i usunięte. Podczas zabiegu odczuwalne jest jedynie drobne pieczenie. Skóra po zabiegu wymaga szczególnej pielęgnacji. Nie należy stosować żadnych preparatów zawierających alkohol oraz zrezygnować z peelingu, a także gąbek i myjek.

Usuwanie żylaków

Przy wykorzystaniu lasera można wykonać o wiele bardziej zaawansowane zabiegi jak np. usuwanie żylaków. Zabieg polega na wprowadzeniu do wnętrza żyły, odpowiedzialnej za powstawanie żylaków i zamknięcia jej. Wykonywanie typu zabiegu wymaga przeprowadzenia dodatkowych badań oraz konsultacji lekarskich. Powrót do zdrowia jest znacznie krótszy niż w przypadku chirurgicznego usuwania żylaków.

Fotoodmładzanie

W ostatnich latach coraz popularniejsze stały się zabiegi fotoodmładzające. Coraz więcej osób ucieka się do medycyny estetycznej, aby poprawić niedoskonałości naszej urody. Jak powszechnie wiadomo starzenia nie można zatrzymać, jednak przy wykorzystaniu lasera, w skuteczny sposób można ten proces opóźnić. Za pomocą wiązki lasera, pobudzona zostaje produkcja kolagenu, jak również usunięte są różnego rodzaju przebarwienia skóry oraz zamykane są naczynka krwionośne. Na ostateczny efekt zabiegu trzeba poczekać do kilku miesięcy. Sam zabieg nie należy do zabiegów zbyt bolesnych, po wykonaniu zabiegu na twarzy mogą wystąpić niewielkie zaczerwienienia i obrzęki.

Wykorzystanie wiązek lasera znajduje coraz większe zastosowanie. Zarówno w medycynie estetycznej jak i chirurgii plastycznej. Laser wykorzystywany jest również w zwalczaniu cellulitu. W zabiegu wykorzystywane jest światło lasera pobudzające mikro krążenie, wraz z wykorzystaniem krioterapii oraz masażu w skuteczny sposób pozbędziemy się cellulitu.

Laseroterapia – jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Mimo iż laseroterapia ma olbrzymie zastosowanie w zwalczaniu różnego rodzaju schorzeń, to nie jest ona przeznaczona dla każdego. Z zabiegów laseroterapii nie mogą korzystać kobiety w ciąży, osoby cierpiące na nowotwory, epilepsję oraz ostrą chorobę wieńcową.